Ubytování

Venezuela je poměrně velká země, ale kvalitní ubytovací komplexy a hotely se nacházejí jen v turisticky atraktivních oblastech, jimiž jsou Caracas, Andělské vodopády a Canaima, Isla de Margarita, Trinidad a Tobago, Los Roques.

Venezuela poskytuje více druhů ubytování v závislosti na lokalitě a využití. Přímořská letoviska nabízejí velmi kvalitní hotely a penziony, záleží na tom, co požadujete. Většina hotelů je postavena v nenápadném tradičním stylu, a to tak, abyste se tam cítili jako doma. Samozřejmostí jsou bazény, restaurace, bary a některé luxusnější hotely nabízejí také wellness služby. Poměrně hodně se zde v poslední době rozmáhá ubytování v malých rodinných penzionech, což je ta pravá varianta, pokud si chcete dát oddech od lidí a být jen se svými blízkými. Atmosféra je více domácká a příjemnější. Takovéto penziony ale většinou nenaleznete v nabídkách cestovních kanceláří, proto je třeba vědět, kam jet. Takového penziony se nacházejí třeba na ostrově Isla de Margarita. V hlavním městě Caracasu se nacházejí velmi luxusní a moderní hotely v podobě vysokých věžáků a mrakodrapů. Tyto hotely jsou sice poměrně dražší, ale pokud jste nároční, plně Vás uspokojí. Úplně jiným zážitek je ubytování při Vaší cestě Národním parkem Canaima. Ubytování je zde vyřešeno v podobě malých chýší na kůlech, jež jsou skromně ale čistě a vkusně zařízeny velkou postelí, koupelnou, nezbytnou moskytiérou a ventilátorem. Pokud navštívíte souostroví Los Roques, čekají na Vás velmi vkusné a účelné zařízené chatky s překrásným výhledem na moře z každé z nich. Všeobecně se dá říci, že ubytování ve Venezuele je na velmi dobré úrovni a může Vás jen příjemně překvapit.

Isla de Margarita

Hesperia Isla Margarita

Tento pětihvězdičkový hotel je to nejluxusnější, co může ostrova nabídnout. Nachází se zde přes tři stovky dobře vybavených pokojů s klimatizací, několik restaurací, soukromá pláž, tenisové kurty, fitcentrum, bazén, obchody a další skvělé vymoženosti. Ceny se pohybují okolo 2 000 na osobu a noc.

Dunes and Beach resort

Tento čtyřhvězdičkový komplex se nachází na krásné malebné pláži Puerto Cruz na severu ostrova. Poloha tohoto hotelu je opravdu výborná, v této části se totiž nacházejí ty nejkrásnější pláže. Na tři stovky pokojů v tradičním domácím stylu Vám nabídnou veškerý komfort včetně klimatizace, satelitu, barů, restaurací, dětských hřišť. Všechny pokoje jsou zařízeny dřevěným a ratanovým nábytkem. Ceny se pohybují okolo 1000 na osobu a noc.

Pueblo Caribe

Pueblo Caribe je tříhvězdičkový hotel v rušnější části ostrova s krásnou a dlouhou pláží El Tirano. Je to velmi oblíbený hotel se skvělou kuchyní, obchůdky, restauracemi, nonstop servisem a dalšími nezbytnými náležitostmi. Nedaleko hotelu se nachází znám pláž El Aqua se svým vodním parkem. Pueblo Caribe je také velmi dobré výchozí místo pro výlety na Isla Cochce nebo korálové Los Frailes. Cena za osobu a noc se pohybuje okolo 1 000 korun.

Caracas

Gran Melia Caracas

Tento pětihvězdičkový hotel v srdci města je jeden z nejmodernějších v Caracasu. Na pokoji můžete využít satelit, přístup na internet, v prostorách hotelu potom restaurace, bary, obchody a skvělý servis. Milý personál Vám bude vždy při ruce. Ceny ubytování se pohybují okolo 4 500 za osobu a noc.

Eurobuilding Radisson

Ubytování v tomto pětihvězdičkovém hotelu je opravdová pohoda. Hotel je vybaven 440 pokoji s klimatizací, internetem, satelitem a také minibarem. Nedaleko hotelu už na Vás čeká rušné centrum města se všemi obchody, restauracemi a zábavními podniky. Cena ubytování se pohybuje okolo 4 000 za osobu a noc.

Playa Grande Caribe and Marina

Hotel se nachází v blízkosti pláže asi 20 minut od Caracasu. Je to příjemný hotel s veškerým komfortem vhodný především pro rodiny s dětmi. Ceny ubytování se pohybuje okolo 1 000 korun za osobu a noc.

Delta řeky Orinoco

Orinoco Delta Lodge

Pokud se vydáte na výlet k řece Orinoco a rozhodnete se zde přespat, zvolte toto zařízení. Je to malinká vesnička uprostřed pralesa. Ubytování budete v malých chatkách na kůlech, ve kterých naleznete vše potřebné pro přespání. Nechybí ani restaurace, bar a půjčovna kánoí. Cena okolo 5 000 za noc.

Boca de Tigre Lodge

Toto zařízení se nachází v samém srdci buše daleko od civilizace. Pokoje v dřevěných chatkách se střechami z palmových listů jsou čisté a jednoduše zařízené. Samozřejmě nechybí restaurace ani bar. Cena okolo 3 000 za noc.

Andělské vodopády a Canaima

Canaima Camp

Tento milý kemp se nachází na břehu canaimské laguny. Je odtud krásný výhled na celou lagunu a vodopád. Pokoje zde jsou hezké a jednoduše zařízené, všechny mají bezpečnostní schránku a ventilátory. Cena okolo 3 000 za noc.

Los Roques

Aerotuy

Tento malý, ale krásný komplex se nachází na hlavním ostrově Gran Roque. Pokoje mají televizi, ventilátor a veškeré sociální zařízení. Ze všech je božský výhled na křišťálové moře. Gran Roque je výchozí bod pro výlety na okolní korálové ostrovy.

Andy a Mérida

Estancia San Francisco

Tento pětihvězdičkový komplex apartmánů byl vybudován z chátrající zemědělské usedlosti v nadmořské výšce 2 300 metrů nad mořem. Panuje zde nádherný klid, příroda jen kvete. Můžete se věnovat jízdě na koni, lovu ryb, vysokohorským túrám nebo jen romantickým procházkám přírodou. Pokoje jsou skvěle a stylově vybavené sociálním zařízením, televizí, barem.