Přímořská letoviska

Venezuela je perfektní místo pro relaxaci a dovolenou plnou slunce, koupání a bezstarostného užívání. Zde se ani v nejmenším nemusíte bát nudy, protože pokud Vás omrzí koupání a slunění, můžete se vydat prozkoumat nesčetné obchůdky městské uličky.

Ostrov Isla de Margarita

Ostrov Isla de Margarita se nachází severně od pobřeží Venezuely asi půl hodiny letu z hlavního města Caracasu. Pyšní se rozlohou 930 km2 a úchvatným pobřežím dlouhým necelých 250 kilometrů. Pobřeží zde patří k těm nejkrásnějším na světě, bělostný písek, průzračné moře a palmy jsou zde samozřejmostí. Isla de Margarita je dokonalé místo pro Vaši dovolenou, teploty se zde pohybují celý rok okolo 30 °C.

Pláže lákají k odpočinku a koupání
Pláže lákají k odpočinku a koupání

Na ostrově Isla de Margarita je mnoho možností, jak trávit Vaši dovolenou. Pláže, sportovní centra, přírodní rezervace a nákupní střediska. To je jen zlomek toho, co Vám Isla de Margarita nabízí.

Havním městem a kulturním centrem ostrova je město Porlamar. Nachází se zde spousta obchodů, obrovské nákupní centrum Sambil, mezinárodní letiště a spousta krásných zákoutí, která Vás okouzlí svou atmosférou. Město je poměrně blízko od všech známých pláží, ale nebojte se, prach a hluk města na pláže nedolehne.

Na ostrově se nachází velké množství nádherných pláží, od veřejných s bary, diskotékami a atrakcemi, až po ty osamocené karibské zátoky, kde potkáte leda tak ještěrky dovádějící v křovinách. Každá z těchto pláží má své osobní kouzlo, každá Vás něčím oslní.

Playa El Yaque

Playa El Yaque se nachází jižně od Porlamaru. Je to dlouhá a krásná pláž lemovaná palmami a příjemnými hospůdkami, kde si můžete odpočinout od sluníčka. Hlavním lákadlem El Yaque jsou stále přítomné vlny, díky nimž se El Yaque stala útočištěm surfařů a kite-surfařů. Pořádá se zde dokonce mistrovství světa v těchto sportech. Při těchto závodech účastníci většinou zamíří k blízkému ostrovu Coche. Pár hospůdek na pláži vlastní také Češi, takže pokud uslyšíte zde neobvyklý český jazyk, nelekněte se.

Playa Parguito

Nejnavštěvovanější pláží Isla de Margarita je Playa Parguito. Stejně jako El Yaque je tato pláž centrem plážové zábavy. Pod vzrostlými palmami se nacházejí útulné restaurace a bary. Pokud si zde zaplatíte plážový servis, to znamená lehátka a slunečník, objednané jídlo a drinky Vám budou nosit přímo tam, kde budete odpočívat a slunit se. Moře je zde čisté a průzračné, po celý rok nádherně teplé. Pokud bude zrovna foukat silnější vítr a vy patříte mezi vyznavače adrenalinu, můžete si užít ve dvoumetrových vlnách.

Playa Guacuco

Playa Guacuco je sice poměrně daleko od města, pyšní se ovšem naprosto přírodním a nedotčeným vzhledem. Bary jsou zde dřevěné, obsluha milá a veselá. Stále zde hraje krásná hudba. Neznám větší pohodu, než ležet na lehátku napůl v moři a nechat se ochlazovat slyným Karibikem. Rostou zde ty největši palmy na ostrově a plodí také ty nejchutnější kokosové ořechy. Pokud máte rádi mořské plody, ochutnejte zdejší paelu frutti di mare. Bude Vám naservírována v obrovském kamenném pekáči. Čeká Vás opravdu silný kulinářský zážitek.

Playa El Aqua

Krásná, 5 kilometrů dlouhá pláž El Aqua je nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Jsou zde malebné hotýlky a především také vodní park s tobogány, skluzavkami a jinými atrakcemi. Pláž je samozřejmě vybavená restauracemi a bary.

Playa Caribe

Playa Caribe je dlouhá, rušná pláž, situována u hotelů Pueblo Caribe I. a Pueblo Caribe II. Je to velmi čistá a krásná pláž s veškerým komfortem. Podél pláže se nachází spousty malých stánků a obchůdků s řemeslnými výrobky, šperky, lehátky a oděvy. Je zde sice poměrně více návětěvníku, ale o čistotu a přírodní ráz pláže je zde s láskou pečováno.

Playa Puerto Cruz

Tato malebná pláž se nachází v zátoce u luxusního hotelu Hesperia Isla Margarita. Lehátka a slunečníky jsou zde k dispozici především pro hosty ubytované v hotelu, ale není problém domluvit se na zapůjčení. Okolí pláže je velmi atraktivní hlavně pro dobrodruhy. Můžete se vydat na procházku po pláži okolo skal, hledat obrovské kraby nebo fotit ještěrky ve křovinách. Moře jde zde klidné a nádherně čisté. Zajisté nechybí bar a malé tržiště s klobouky a různými suvenýry.

Playa El Tirano

Playa El Tirano se nachází severně od Porlamaru a pyšní se úchvatnou okolní přírodou. Nad pláží majestátně ční vysoké kopce pokryté trávou a palmami. Playa El Tirano je krásné a klidné místo, perfektní pro Vaši relaxaci.

Pokud Vás omrzí velké pláže a toužíte po troše dobrodružství, vydejte se prozkoumat ostrov, zajisté naleznete skryté a dokonale osamocené pláže a zátoky. Zajímavým místem je poloostrov Macanao, kde se nenachází moc hotelů. Je to místo, kde lidé žijí svým vlastním životem a moc turistů zde nevídají. Je to drsný kus země s vyprahlými loukami posetými obrovskými kaktusy. Macanao má své jedinečné kouzlo. Turisté zde jezdí především na prohlídku přírodní rezervace La Restinga. Je to krásná oblast, po které Vás průvodci provedou na malých loďkách. Každá zátoka má zde své jméno a jedinečný charakter. Z vody ční větve poseté mušlemi a ústřicemi, můžete si vylovit také krásnou červenou hvězdici. Pozor, vylovit, podívat se a hodit zpátky! Nedaleko od rezervaci se nachází námořnické muzeum se stálou expozicí starých lodí, mušlí, fauny a flory. V malých bazénech zde plavou žraloci, obrovské želvy a mořští hadi. Opět Vás čeká jedinečný zážitek.

Zábava na Isla de Margarita

Pokud Vás omrzí pláže a koupání, nezoufejte, Isla de Margarita Vám nabízí také mnoho možností zábavy. Hlavním lákadlem je obří nákupní centrum Sambil. Je to obrovký komplex se stovkami obchodů a desítkami restaurací, který zcela jistě nestihnete projít za jeden den. Můžete se kochat luxusními butiky nebo nakoupit v těch levnějších značkových obchodech. Ceny jsou zde velmi příznivé a výběr nekonečný. Pokud Vám vyhládne, usedněte do jedné z desítek restaurací, záleží na tom, na co máte právě chuť. Rychlé občerstvení, sushi bar, italská restaurace, mexický steak house, tak můžu pokračovat do nekonečna.

V centru Porlamaru si také přijdete na své. Je zde opravdu úchvatná architektura. Bílé domy a mramorové schody přímo volají po zvěčnění fotoaparátem a okouzlující přístav s luxusními jachtami Vám vezme dech.

Pokud toužíte po kolotočích a jiných atrakcích, určitě navštivte velký zábavní park Diverland. Nachází se zde obrovská horská dráha, ze které se Vám zajisté zatočí hlava a další úžasné kolotoče, kde budou Vaše děti a nejen ty jako v ráji. Můžete si zde zajezdit na divokých motokárách, vyzkoušet pouťové laskominy nebo si prohlédnout ostrov z velkého ruského kola. Asi největším lákadlem Diverlandu je možnost zaplavat si s delfíny v bazénu. Po krátké instruktáži vyfasujete plovací vesty a po dvojicích budete pouštěni do bazénu. Pokud se budete řídit instrukcemi chovatelů, delfíni k Vám připlavou a dokonce Vám dají roztomilou pusu na nos. Je to doopravdy zážitek na celý život. Smutný je pouze fakt, že tito nádherní tvorové dělají den co den tu stejnou činnost. Pro obhajobu je třeba říci, že přístup chovatelů k delfínům je bezkonkurenční. Tito lidé je považují za své děti a s láskou o ně pečují.

Ani v noci nepřijdete zkrátka. Pláže v noci mění svou tvář a rozpohybují návštěvníky v divokých rytmech samby a jiné dráždivé latinsko americké hudby. Také v centru města se nachází poměrně dost klubů. V noci to zde opravdu žije! Pokud nemáte náladu na tancování, navštivte některou z restaurací v části Pampatar. Malebné restaurace s dřevěnými stoly a židlemi jsou umístěny tak, abyste vždy měli moře na dosah ruky. Pozorovat západ slunce a přitom si vychutnávat skvělé jídlo ve společnosti milované rodiny je moment, který Vám již nikdo nikdy nevezme.

Ostrovy

Los Roques

Korálové souostroví Los Roques patří k těm nekrásnějším místům Venezuely, a to především pro milovníky potápění. Souostroví se skládá z dvaapadesáti menších ostrůvků, které Vás uchvátí svou osamělostí a čistotou. Trvale osídlen je jen hlavní ostrov El Gran Roques, ostatní ostrovy se mohou chlubit naprostou nedotčeností a panenskou přírodou. Obrovské palmy zde lemují bílé pláže a teplé průzračné moře Vás naprosto okouzlí. Na Los Roques se můžete dopravit malým letadlem z Caracasu nebo z ostrova Isla de Margarita, což zabere necelou hodinu. Nejčastěji přistanete na hlavním ostrově Gran Roque a na další malé korálové ráje se můžete dostat vypůjčenou loďkou. Celý den se zde můžete potápět a s úctou obdivovat tak barevný podmořský život. Nádherným zážitkem je procházka po pláži s nohama po kolena ve vodě, voda je totiž dokonale průzračná a fascinující. Samozřejmě si nezapomeňte svůj fotoaparát, toto místo si přímo říká o zvěčnění a chválu těch, co zatím neměli štěstí navštívit pozemský ráj. Mohu říci, Los Roques je jedno z nejkrásnějších míst na naší planetě, určitě jej při své cestě do Venezuely nevynechte.

Ostrov Coche

Malý ostrov Coche se nachází jižně od pobřeží Isla de Margarita. Je to panenský ráj s širokými plážemi a bílým pískem, azurovým mořem a malými penziony. Těch je zde jen pár, ostrov si stále zachovává svůj nedotčený půvab. Tyto malé hotýlky jsou samozřejmě velmi moderní, nechybí bazény, diskotéky na pláži a výborná kuchyně. Pokud si vypůjčíte člun, za 20 minut jste na zpět Margaritě. Na ostrově Coche se nachází pár skvělých nenápadných hotelů obklopených palmami. Jsou to velmi kvalitní ubytovací zařízení s veškerým komfortem, jež Vás plně uspokojí. Bazény s vířivou vanou, dětské prolézačky, bary a restaurace. Kromě toho Vám Coche nabízí výborný plážový servis a pro mlsné jazýčky grilované ryby a koktejly přímo na pláží. Každoroční atrakcí jsou závody surfařů a kite-surfařů, kteří si Coche vybrali jako cíl svého závodu. Isla Coche je ideální cíl pro klidnou a pohodovou dovolenou.

Ostrov Cubague

Isla Cubague se nachází nedaleko ostrova Coche. Na mapě jej naleznete o pár desítek kilometrů doleva. Ostrov je podobného charakteru jako Coche, jen je zde ještě větší klid. Je to skvělé místo pro výlet lodí a šnorchlování. Pobřeží je zde velmi klidné, lemované vzrostlými kokosovými palmami a travnatými kopci. Na ostrově se nachází jen pár ubytovacích zařízení, ale jsou vhodná především pro přespání na jednu nebo dvě noci. Ostrov Cubague je ideální pro výlety na lodi. Můžete zakotvit na pláži a strávit zde celý den prozkoumáváním krásného pobřeží, potápěním nebo lenošením.