Suvenyry

Suvenýry jsou důležitou součástí Vaší dovolené. Vždy musíte vybrat něco, co Vám bude dovolenou dokonale připomínat. Venezuela je daleká exotická země se spoustou krásných a atraktivních míst, která má své tradiční a specifické předměty.

Korálové souostroví Los Roques
Korálové souostroví Los Roques

Pokud máte místo v kufru a chcete si Venezuelu připomínat celé roky, kupte si obrovskou houpací síť, jež se jmenuje Hamaka. Je ručně tkaná a nesmírně pohodlná. Místní lidé a obyvatelé pralesa v nich spí a nikdy by je nevyměnili za obyčejné postele, to mi věřte. Můžete si vybrat z obrovského množství kombinací barev a vzorů. Jakmile si do Hamaky jednou lehnete, už nikdy nebudete chtít odpočívat na gauči v obývacím pokoji.

Dalším, velmi častým suvenýrem, je výtečný venezuelský rum Anniversario. Jeho hustá konzistence, božská vůně a příjemně nasládlá chuť Vás naprosto okouzlí. Prodává se v tlustých skleněných lahvích buď holých, nebo s bambusovým obalem. Dokonalý dárek pro Vaše přátele.

Když už jsme se dostali ke kulinářským specialitám, nesmím opomenout výtečnou venezuelskou čokoládu ze šlechtěných kakaových bobů. Každá místní čokoláda je naprosto výjimečná svým složením a také svou chutí. Prodává se v baleních o více kusech, z nichž každá tabulka čokolády má různě vysoký obsah kakaa. Od 35 % až po 99 %. Bude se Vám rozplývat na jazyku a dráždit všechny chuťové buňky. Specialitou je několik centimetrů tlustá a tabulka 89% čokolády. Nelze nalámat v ruce, jedině nožem nebo kladivem. Pokud se Vám to povede, ochutnáte tu nejkvalitnější venezuelskou čokoládu. Je příjemně hořká, také trochu sladká. Co ale zaručeně ucítíte, je pravá chuť kakaa.

Milovníci přírody si zajisté nezapomenout přivézt sbírku těch nejkrásnějších venezuelských mušlí. Především na Isla de Margarita existuje pár pláží, kde neuvidíte ani zrnko písku. Budete se procházet po pláži z mušlí a sbírat ty největší a nejkrásnější. Nebudete vědět, kterou vzít dříve!

Dámy jistě ocení nekonečnou nabídku plážových prodavačů s korálky, brýlemi a různými šperky z přírodních materiálů. Velice hezky vypadají kožené náramky na nohu nebo barevné bavlnky s korálky vpletené do vlasů. Na pláži si také můžete nechat zaplést copánky afro nebo nechat namalovat krátkodobé tetování henou.