Počasí

Počasí ve Venezuele velmi příznivé, ale někdy také překvapivé. Během celého roku zde vládne velmi příjemné tropické podnebí s teplotami, které téměř neklesají pod 20°C, v přímořských oblastech se teploty pohybují okolo 30°C a často vystoupají až k 35°C. Podnebí na celém území je velmi vlhké, proto Vám ručníky na balkoně přes noc určitě neuschnou. Nesmírnou výhodou je stále přítomný jemný vánek, který vždy příjemné osvěží a ochladí.

Ve Venezuele rozeznáváme období sucha a období dešťů. Období sucha panuje mezi prosincem a dubnem a je to nejideálnější doba pro návštěvu Venezuely. Období dešťů sice může svým pojmenováním děsit, ale není to tak horké. Panuje po zbylé měsíce v roce, ale ani v této době se nemusíte bát častého deště. Navštívila jsem Venezuelu během letních prázdnin a zažila dešťovou sprchu maximálně čtyřikrát za dobu dvou měsíců. Ve vnitrozemí sice prší o trochu více, ale taková sprška po parném dni jistě přijde vhod!

Všeobecně jsou dny ve Venezuele a především na pobřeží a ostrově Isla de Margarita velmi příjemné, slunečné a teplé. Nebe je většinou naprosto bez mráčků, na Isla de Margarita se oblačnost drží nad vrcholky hor, pobřeží a pláže jsou proto stále prosluněné. Občas může překvapit mírný opar, který se v ranních hodinách může objevit podél pobřeží. Ten ale vždy během dne zmizí a večer můžete sledovat nádherně romantický západ slunce. Pokud navštívíte Venezuelu a především přímořské oblasti a ráno si trochu přivstanete, čeká Vás úžasný zážitek. Východ slunce je zde doprovázen voňavým větříkem, jež v sobě nese vůni slaného moře. Opravdová romantika zde není jen slovo, je to realita!

Nejvíce srážek spadne v amazonské oblasti, kde také neplatí žádné období sucha a dešťů. Roční srážkový úhrn se pohybuje okolo 200 centimetrů.

Venezuelské podnebí není nijak extrémní, je proto celoročně vhodně pro relaxaci na pláži nebo turistiku. Není nic krásnějšího, než nechat své tělo laskat slunečními paprsky a zároveň jej ochlazovat jemnými dotyky vánku s vůní moře.

Venezuela - průměrné teploty

měsíc prům. teplota vzduchu - vnitrozemí prům. teplota vzduchu - pobřeží
leden až duben25°C30°C
květen až září29°C33°C
říjen až prosinec27°C30°C

Venezuela - satelitní mapa